Najpopularniejsze

• 20 marca 2024
  • wyświetleń: 981

Chrobry koszykarskim Mistrzem Rejonu!

We wtorek, 19 marca na hali sportowej w Wiśle przy Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha, odbyły się zawody rejonowe w piłce koszykowej chłopców.

Chrobry koszykarskim Mistrzem Rejonu - zawody w Wiśle - 19.03.2024 · fot. Janusz Mirek

Powiat cieszyński to bardzo wymagający sportowo przeciwnik. W tym powiecie rywalizują ze sobą szkoły ponadpodstawowe z Cieszyna, Ustronia, Skoczowa, Wisły. Drużyna Chrobrego jechała z ogromnymi nadziejami, ale także z przekonaniem, że to nie będzie łatwy pojedynek.

Mecz trwał cztery kwarty - 4 x 8 minut, a nasi koszykarze wygrali wszystkie kwarty oprócz pierwszej. Każdy z zawodników zasługuje na pochwałę, zwłaszcza, że w drużynie z cieszyńskiego liceum mogliśmy oglądać kilku zawodników występujących na ligowych parkietach.

Końcowy wynik 47 do 37 dla I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie. Najlepszym strzelcem okazał się Tymoteusz Kloc.

Skład drużyny: Jan Kapera, Tymon Kloc, Jakub Małysz, Tomasz Jakut, Nikodem Knapik, Aleksander Dalecki, Michał Drzyzga, Paweł Grygier, Jakub Skipioł, Bartosz Gromadka.