• 8 października 2013
  • wyświetleń: 3299

Kolejny sukces UKS Wojan

Podczas międzynarodowego turnieju o Puchar Prezesa UKS Olimpijczyk w Ostrowie Wielkopolskim, który odbywał się w dniach 4-6 października, klub sportowy UKS Wojan Pawłowice zajął 2. miejsce.

UKS Wojan Pawłowice jest czołową drużyną w Polsce i najlepszą na Śląsku. W turnieju międzynarodowym zajęła 2. miejsce spośród 8. startujących zespołów. W pierwszym dniu zawodów UKS Wojan Pawłowice przegrał z drużyną z Wrocławia 61:42, jednak podczas drugiego meczu pewnie pokonał BK Krnov Czechy 76:32.

Turniej o Puchar Prezesa UKS Olimpijczyk w Ostrowie Wielkopolskim: 4-6.10.2013 · fot. Tomasz Kuncewicz

Kolejny dzień turnieju sprzyjał zawodnikom z Pawłowic, którzy wygrali z Trójką Żyrardów 68:39. W fazie pucharowej UKS Wojan pokonał drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego 44:39, co dało mu możliwość zagrania w meczu o 1. miejsce. Niestety Pawłowiczanie znów ulegli Wrocławianom, tym razem 29:75.