• 5 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2639

MUKK Henryk Kania z najlepszymi

Koszykarze MUKK Henryk Kania Pszczyna odnieśli niespodziewane zwycięstwo nad Daas Basket Hills Bielsko - Biała w rozgrywkach 3 ligi Bielskiej Ligi Koszykówki i właściwie rzutem na taśmę zapewnili sobie 2 miejsce w tabeli i awans do najlepszej czwórki rozgrywek i awans do fazy play of.

Obserwatorzy ligi nie dawali większych szans MUKKom w meczu z Hillsami. Pszczynianie to debiutanci w rozgrywkach - drużyna młoda i nieograna w seniorskim baskecie. Bielszczanie to drużyna aktualnie startująca w rozgrywkach juniorskich która ma w swoim w składzie zawodników doświadczonych. Do tego MUKK zagrał w tym meczu w 7- kę ! Na parkiecie wszystko w 1 połowie odbywało się na styku i do przerwy mieliśmy remis po 33. Zaraz po przerwie kilka łatwych strat naszych graczy i zrobiło się kilka punktów a potem kilkanaście na rzecz Bielszczan. Właściwie wszystko odbywało się jakby zgodnie z planem bo wiadomo nie od dziś,ze faworyci właśnie 2 połowę mają zazwyczaj lepszą. Ale w 4 kwarcie role się odwróciły i MUKK zwłaszcza dzięki dobrej grze duetu Janicki i Szymon Ber zaczął odrabiać straty. Swoje zrobiła nieustępliwa gra w obronie i ku zdziwieniu wszystkich MUKK zaczął prowadzić ! Hillsi jeszcze próbowali szybkimi faulami przerywać akcje Kaniowych ale na linii rzutów wolnych nasi trafiali raz za razem. A więc ogromna niespodzianka i wielka radość w drużynie z Pszczyny.

MUKKi dzięki temu zwycięstwu znalazły się na 2 miejscu w tabeli. Wyprzedziły o 1 oczko swoich ostatnich rywali. Na dalszych pozycjach znalazły się zespoły OSP Krasna i Lipowa Warriors. Ci ostatni zaprzepaścili wielką szansę na awans bowiem przegrali z Krasną w ostatnim meczu.

Pszczynianie zagrają teraz w dwumeczu o awans do 2 ligi BLK. Ich przeciwnikiem będzie ekipa MOSiR KiS Żywiec która w grupie A zdobyła komplet zwycięstw i jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Mecze odbędą się 9 i 16 stycznia.

MUKK Henryk Kania Pszczyna: Daas Basket Hills Bielsko Biała 74:61 ( Janicki 33, Sz. Ber 19, Warzecha 8, Widawski 4, Bartek Ber, Cholewa 4.